Szkolna wycieczka do Opola
Wycieczka szkolna do Muzeum Wsi Opolskiej oraz Zoo w Opolu była bardzo ciekawa i pełna atrakcji. Rano wyruszyliśmy autokarem do Opola. Naszym pierwszym celem było Muzeum Wsi Opolskiej, czyli skansen znajdujący się w dzielnicy Bierkowice. Mogliśmy tam zobaczyć dawne chaty, wiatraki, kuźnię, szkołę oraz zabytkowy kościół. Wszystkie budynki wyglądały tak, jak przed wieloma laty. Przewodnik opowiadał nam o życiu ludzi na wsi w XVIII, XIX i XX wieku. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądała codzienna praca, nauka i zwyczaje mieszkańców dawnej wsi. Spacer po skansenie był bardzo interesujący i pozwolił nam lepiej poznać historię regionu.
Następnie pojechaliśmy do Zoo w Opolu, które znajduje się na Wyspie Bolko. Zjedliśmy pyszny obiad i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Ogród zoologiczny zrobił na nas ogromne wrażenie. Widzieliśmy wiele egzotycznych zwierząt, między innymi żyrafy, zebry, lwy, goryle, lemury oraz uchatki kalifornijskie. Zoo jest pięknie położone wśród zieleni i posiada wiele miejsc do odpoczynku.
Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia oraz wiedzę. Chętnie pojechalibyśmy tam jeszcze raz.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!