Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
20 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Było to radosne, ale też ważne święto, które uczy akceptacji i szacunku wobec osób z Zespołem Downa.
Tego dnia uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele przyszli do szkoły w kolorowych, niepasujących skarpetkach. To symbol różnorodności – pokazuje, że każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równie ważni. Dzieci oglądały film edukacyjny, uczestniczyły w pogadance i tworzyły prace plastyczne.
Wszystkie aktywności zostały wykonane po to, aby uczniowie zrozumieli, że warto okazywać empatię osobom, które mogą rozwijać się inaczej. Osoby z Zespołem Downa są częścią naszej społeczności i zasługują na szacunek, zrozumienie oraz wsparcie.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!