Pierwszy Dzień Wiosny
20 marca w naszej szkole obchodzony był Pierwszy Dzień Wiosny. Z racji tego uczniowie klas I - III oraz przedszkolaki zasiali kwiaty i zioła do wiosennych doniczek. Ta aktywność wprowadziła wszystkich w wiosenny nastrój. Dzieci z dużym zaangażowaniem wsypywały ziemię, robiły małe dołki i delikatnie umieszczały w nich nasionka mięty, szczypiorku czy kwiatów. Potem podlały je wodą i ustawiły na parapecie.
Następną częścią świętowania był moment robienia wesołych, wiosennych kanapek. Uczniowie klas I - III przynieśli smakowite składniki, z których wyczarowali zdrowe i kolorowe kanapki. Każda kanapka wyglądała inaczej – jedne były bardzo kolorowe, inne śmieszne, a jeszcze inne bardzo starannie ułożone. Uczniowie ze smakiem zjedli przygotowane przez siebie kanapki. Przedszkolaki w tym czasie wykonały wiosenne prace plastyczne. Był to dzień pełen zabawy, nauki i współpracy, który na długo zostanie w pamięci i będzie nam przypominał, że wiosna to czas nowych początków.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!